Yatırım İçin Tercih Edilebilecek Piyasa Değeri Düşük Altcoin’ler

Yatırım İçin Tercih Edilebilecek Piyasa Değeri Düşük Altcoin’ler

Kripto para dünyasında, yüksek getiri oranı elde etmek isteyen yatırımcılar için, dikkat edilecek konuların başında piyasa değeri düşük olan coin’ler bulmak yer alıyor. Bir kripto para her ne kadar popüler olursa olsun, karşılaştırma ve değerlendirme yaparken market cap seviyesi en önemli konu. Bir altcoin için konuşulduğunda, arzı 1 trilyon olan bir coin’in 1 dolar olması için, piyasa değerinin de 1 trilyon dolar olması gerekiyor. Toplam kripto piyasasının değerinin 1 triyon dolar civarında olduğu düşünülürse, bu durum imkansıza yakın olabilir. Bu nedenle coin yatırımında, yatırım yaparken piyasa değeri düşük ve gelecek vaat eden projeler keşfetmek önemli. Peki, yüksek getiri oranı sunabilme olanağı bulunan coin’ler hangileri?

Cardstack

Kripto para dünyasında son dönemde en ilgi gören kavramlar içinde DeFi ve NFT geliyor. DeFi merkeziyetsiz finansı ifade ederken, NFT ise değiştirilemez token, yani non-fungible token demek. Bu alanlarda yatırım yapmak, birçok kişi için cazip olsa da, DeFi ve NFT projeleri geliştirmek diğer bir trend. Cardstack projesinin amacı, kodlama bilgisi gerekmeden, herkesin NFT ve DeFi ekosistemine dahil olabilmesi. Yazılımcı olmadan, web3 dünyasında proje üretmeyi sağlayan Cardstack, en önemli kripto para projeleri içinde yer alıyor. Cardstack ile ilgili olarak birçok kişi, hem proje geliştirme noktasında platformu kullanıyor, hem de CARD simgesi ile işlem gören coin, gelecekte değer kazanma şansı olan bir coin olması nedeniyle tercih ediliyor.

Cardstack’ın değerine baktığımızda, 2022’nin Mayıs ayı itibariyle 5 milyon dolara yakın bir seviyede olduğu görülüyor. CARD’ın 10X yapması durumunda değeri 50 milyon dolar, 100X yapması durumunda ise değeri 500 milyon dolar olabilir. Bu market cap değerleri, kripto piyasasında çok yüksek sayılmayacağı için, Cardstack ciddi anlamda fırsatlar verebilir.

Bitgesell

Kripto para ekosisteminde dikkat çeken diğer bir proje de, Bitcoin kod tabanı ile aynı kodlara sahip olan Bitgesell. 2020 yılında geliştirilen Bitgesell projesi, kısa süre içinde geniş bir kitleye ulaşmayı başardı. BGL simgesi ile Hotbit borsasında işlem gören coin’in özellikleri içinde, BTC ile aynı şekilde 21 milyon maksimum arza sahip olması mevcut. Bununla birlikte, BGL, Bitcoin’den çok ötede bir teknolojiye sahip.

BTC, her 4 yılda bir halving geçirirken, BGL’de ise halving her sene oluyor. Bu durum, BGL’nin değerini çok daha kısa süre içinde artırmasına olanak tanıyabilir. Ancak Bitgesell’in avantajları bununla da sınırlı değil. Bitcoin, bir değer saklama aracı olarak kabul görürken, bir ödeme ve transfer aracı olarak tercih edilmiyor. Bitgesell, bu durumu değiştirmek amacı ile, çok daha hafif ve hızlı bir coin’in tasarımı ile geliştirildi. BTC blok boyutu 4 MB olurken, Bitgesell blok boyutu 0.4 MB. Bu durumda, Bitgesell en az 10 kat daha hafif ve hızlı bir coin konumunda. Bu da, BGL’nin uzun vadede ödeme amacı ile kullanılmasını sağlayabilir. Bitgesell ağında işlem ücretlerinin yüzde 90’ının yakılması ise, deflasyonist bir özellik.

Piyasa değeri 600 bin dolar seviyesinde olan Bitgesell, uzun vade yatırımı için tercih edilebilecek coin’ler içinde yer alıyor. BGL, 1000X yapması durumunda dahi, 600 milyon dolar piyasa değerine ulaşabilir ki birçok coin, milyarlarca dolar değere sahip. Projesi olan, kullanım alanı geniş olan BGL, yatırımcıların uzun vade için tercih ettiği GEM coin projeleri içinde yer alıyor.

BGL, Hotbit borsasında listeleniyor ve aynı zamanda Crypto com ile de bir anlaşması yer alıyor.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki ilgili bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

http://bitgesell.de/en/
https://bitcointalk.org/index.php
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/bitgesell/

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İstanbul Evden Eve Nakliyat Fiyatları

İstanbul Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Çiçek Göndermek Bir Sanattır

Çiçek Göndermek Bir Sanattır

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Güney Kore’ye Gideceklere Tavsiyeler

Güney Kore’ye Gideceklere Tavsiyeler

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.