Veri Kaybı ve Veri Kurtarma

Veri Kaybı ve Veri Kurtarma

Normal şekilde çalışan her hangi bir bilgi depolama aygıtına ya da aygıtlarda yapılan yedeklemeye erişilemiyor ise, verilerin yer aldığı dosyalar yanlışlık ile silinmiş ise, ya da cihazdaki normal dışı çalışmalar neticesinde meydana gelen arıza nedeninden ötürü, erişilemeyen dosyalar bulunuyor ise, veri kaybı ifadesinden söz etmek mümkündür. Veri kayıpları kişisel hatalar, sistem hataları ya da diğer etkenler olarak tabir edilen, yağmur, düşme, kırılma gibi hadiselerden meydana gelebilir. Bu durumlar karşısında izlenen ve bilgilerin geri getirilmesini amaçlayan yöntem ise, veri kurtarma olarak ifade edilmektedir.

Veri Kurtarmada Uygulanan Kişisel İşlemler

Kaybolan verilerin kurtarılması işlemlerinde öncelik, kişisel tedbirlerin alınma zorunluluğunu doğurmaktadır. Dosyaların periyodik aralıklar ile yedeklenmesi, kullanılan yazılımın orijinal kopyasının el altında bulundurulması, geri yükleme seçeneğinin denenmesi, virüs korumalarına ve güvenlik duvarlarına önem verilmesi, disk birleştirici yönteminin periyodik olarak kullanılması, uygulanabilecek kişisel tedbirler arasında yer almaktadır.

Profesyonel Veri Kurtarma İşlemleri

Karşılaşılan veri kayıplarında, sebebi her ne olur ise olsun, kişisel uygulamaların haricinde yapılabilecek en sağlıklı seçim, veri kurtarma işlemelerini profesyonel olarak yerine getiren şirketlerden yardım almaktır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bursa Arçelik Şubeleri

Bursa Arçelik Şubeleri

Elektronik Sigara Çeşitleri

Elektronik Sigara Çeşitleri

Mobil Oyun Yaptırma Nasıl Olur?

Mobil Oyun Yaptırma Nasıl Olur?

Kamera Sistemlerinin Hayatımızdaki Önemi

Kamera Sistemlerinin Hayatımızdaki Önemi

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.