Triko Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Triko Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Triko – ne tür bir kumaş: makalede ne tür bir malzeme olduğunu anlatacağız, bir fotoğraf sağlayacağız, örme kumaşların bileşimini ve türlerini analiz edeceğiz (Fransızca, yoğun). Bu nedenle, bu materyal hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, metni okumalısınız.

Triko Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kumaş alanlar. Triko, üretimi aynı veya farklı tipteki ipliklerden yapılabilen, dokuma işlemi özel ekipmanlarla yapılan bitmiş bir ürün veya örme kumaştır. Örme kumaşları fotoğraftan birbirinden ayırt etmek çok problemlidir çünkü malzeme kompozisyon, kullanım alanı, yapı ve bitiş açısından farklılık gösterebilir.

Triko, doğal yün, pamuk, keten ipliklerin yanı sıra sentetik veya yapay malzemelerden (likra, viskon, polyester vb.)

Triko Çeşitleri: Ana Çeşitler

Birçok triko çeşidi vardır. Aynı zamanda, aşağıdaki örme kumaş türleri en yaygın olanıdır:

Bu durumda kumaş alan tipi örme kumaş arasında da ayrım yapmaya değer. Birçok kişi, bir fotoğrafı web sitemizde görüntülenebilen Fransız trikolarının ne tür bir kumaş olduğunu bilmiyor. Aynı zamanda, tekstil Fransız türü arasındaki temel fark, üretim sürecinde özel bir teknoloji olmasıdır ipliklerinin dokuma kullanılır katlama, deformasyona karşı direnci gibi ilave özelliklere sahip bu forma hasıl etmek üzere mümkün kılan ve germe.

Triko Kumaşın Özellikleri

Örme tekstillerin üretimi pamuklu, yünlü, sentetik ve kombine elyaflardan yapılabilir. En popüler, doğal bir bazın tüm avantajlarına sahip olan pamuklu örme kumaştır: kullanım güvenliği, hipoalerjenik, bakım kolaylığı. Aynı zamanda uzmanlar, ek sentetik elyafların kullanılması, ürüne daha iyi performans ve performans özellikleri vermenizi sağladığından, kombine seçeneklerin seçilmesini önerir.

Örme pamuk ve örme kumaştan yapılan diğer tekstil türleri genellikle mukavemet, uzayabilirlik, çözülme, ilmeklerin yönü, yüzey yoğunluğu, kenarların kıvrılması ile karakterize edilir.

Triko Kumaşın Avantajları ve Dezavantajları

Triko kumaş alan artıları ve eksileri doğrudan çeşitliliğe bağlı olacaktır, bu nedenle farklı malzeme türlerinin bazı genel avantajları veya dezavantajları hakkında konuşmak zordur. Aynı zamanda, avantajlardan bahsetmek gelenekseldir: genişletilebilirlik, bakım kolaylığı, kullanımda güvenlik, dokunuşta rahatlık, antistatik, uygun fiyatlar. Belirli bir malzeme türünün avantajları hakkında daha fazla bilgi edinmek için örme kumaşların adını netleştirmeniz gerekir.

Ancak, başlıcaları olan bazı dezavantajları vurgulamak gelenekseldir: şeylerin basit görünümü, vücuda uyum (ki bu aşırı kilolu insanlar için sorunlara neden olur), kumaş alanlar üretimde düşük kaliteli hammadde kullanma olasılığının yüksek olması (bunun nedeni budur). alerjiler). Çocuk giyimi için satın alınan örme kumaşların tüm standartları karşılaması çok önemlidir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Hazır Ofis Ne İşe Yarar?

Hazır Ofis Ne İşe Yarar?

Modern Kanvas Tablolar

Modern Kanvas Tablolar

Mutfak Tadilatı ve Yapı Dekorasyon

Mutfak Tadilatı ve Yapı Dekorasyon

Hayaller Dükkanı Doğum Günü Parti Malzemeleri

Hayaller Dükkanı Doğum Günü Parti Malzemeleri

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.