İzmir İş Güvenliği Firmaları

İzmir İş Güvenliği Firmaları

Son yıllarda iş güvenliği çerçevesinde yürürlüğe giren yasalarda bir çok değişiklik gözlemlenmiştir. Özellikle arka arkaya yaşanan iş kazaları bu yasaların düzenlenmesinde oldukça etkili bir faktör olmuştur. Düzenlenen bu yasalar tamamen işçileri korumaya yöneliktir. Öncelikle işçiler iş güvenliğinin sağlanması konusunda kendileri bilinçli olmalıdırlar.

Bu sebeple riskin yüksek olduğu iş alanlarında işçileri iş güvenliği seminerleri verilir ve özellikle dikkat etmeleri gereken noktaların üzerinde durulur. Bu şekilde işçiler çalışma esnasında neye dikkat etmeleri gerektiğini ve kendilerini nasıl koruyabileceklerini öğrenmiş olurlar. Örneğin, bir inşaat işçisi yüksek kodlarda çalışırken kesinlikle emniyet kemeri kullanmalıdır. Bu kemer işçinin denemesini kaybetmesi durumunda düşmesini engeller ve bir süre asılı kalmasını sağlar. Bu sürede işçinin arkadaşları ya da yetkililer tarafından kurtarılması için yeterli bir süredir. Bu kemerin kullanımı konusunda işçilerin bilinçlendirilmesi oldukça önemlidir.

Kimi inşaatlarda kemer bulunmasına rağmen bilinçsiz işçiler bunu kullanmayı red eder ve bu sebeple kazalar oluşur. Bu konuda İzmir iş güvenliği konusunda oldukça bilinçli illerimiz arasında gelmektedir. Bu anlamda iş güvenliği İzmir de dikkate alınan bir konudur. Bunda Soma’da yaşanan büyük kazanın etkisi de olabilir. İzmir’e oldukça yakın olan bu ilçede yaşanan iş kazası sonucu bir çok çi hayatını kaybetmiş ya da ağır yaralanmıştır. Bu tüm iş veren ve çalışanların önünde son zamanların en büyük ve acı örneğidir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Mermer Fiyatları 2021

Mermer Fiyatları 2021

Bisiklet Türleri Nelerdir? Hangi Bisiklet Tercih Edilmelidir?

Bisiklet Türleri Nelerdir? Hangi Bisiklet Tercih Edilmelidir?

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.