E2 Vizesi Nedir? Nasıl Alınır?

E2 Vizesi Nedir? Nasıl Alınır?

E2 vizesi nedir? nasıl alınır? soruları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Öncelikle E2 vizesi bir yatırımcı vizesidir. ABD’ye yatırım yapacak kişilerin E2 vizesine başvuru yapması şarttır.

E2 vizesi nasıl alınır? günümüzde yatırımcı vizesi olarak bilinmektedir. Türkiye ile ABD arasında yatırım anlaşması bulunduğu için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları E2 vizesine başvuru yapabilir. Amerika’da iş kurmak ve çalışmak için bu program sıkça tercih ediliyor. Yeteri kadar sermayesi olan ve ABD’de yeni bir şirket kurmak isteyenlerin E2 vizesine başvuru yapması gerekmektedir. Dolayısı ile E2 vizesine başvuru yapan kişilerin eşi ve 21 yaşından küçük çocukları var ise Green Card’a başvuru yaparak ABD’de ikamet etme hakkına sahip olabilirler.

EB-5 Göçmen Vizesi

EB 5 vizesi, göçmen vizesi olarak tanımlanmaktadır. Yatırımcı ve girişimci kişiler EB-5 göçmen vizesine başvuru yaparak ABD’de çalışma şansını elde edebilir. Aynı zamanda EB-5 vizesine sahip olan kişiler Green Card için de başvuru yapabilir. Yatırımcılar ve girişimciler göçmen vizesine başvuruda bulunabilirler. Amerika’da yatırımcı olmak isteyen kişiler doğrudan yatırım yapabilir. Özellikle tesis ya da apartman kompleksi gibi büyük yatırım yapacak kişiler EB-5 vizesi için başvuruda bulunmalıdır. Kendi işini kurmak isteyen kişiler bu programa başvuru yapabilir. EB-5 vizesi ile Green Card almak artık mümkün!

Green Card, Amerika’da sürekli olarak yaşamak isteyen kişilerin alması gereken bir belgedir. Daimî oturma izni, yeşil kart olarak adlandırılmaktadır. Farklı ülke vatandaşları ABD’de yaşamak için Green Card başvurusu yapmalıdır. Bu kart sayesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde hem süresiz yaşama hem de çalışma imkanı elde edilmektedir. ABD’de çalışmak ve yaşamak isteyen kişiler Green Card başvurusunda bulunabilir. Aynı zamanda bu kart göçmen olarak ABD’ye yerleşen kişinin yasal olarak Amerika’da yaşamasına hak tanıdığının göstergesidir. Green Card başvurusu yaparak sizler de Amerika’da süresiz yaşayabilir ve çalışabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Artık Hayal Değil

İngiltere Artık Hayal Değil

E2 Vizesi Nedir? Nasıl Alınır?

E2 Vizesi Nedir? Nasıl Alınır?

İş Güvenliğinizi Profesyonellere Bırakın

İş Güvenliğinizi Profesyonellere Bırakın

Rusya’da Rusça Nasıl Öğrenilir

Rusya’da Rusça Nasıl Öğrenilir

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.