Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliği, günümüzde en çok arananlar listesinde yerini yeniden aldı. Aslında bu duruma alıştık biraz da. Her boğa sezonu ya da ara boğa sezonunda ister istemez insanların kulaklarına kripto para borsası ile ilgili haberler gidiyor. Ve tabiri caizse bakkal sahibinden CEO’ya kadar her kademeden ve statüden olan kişinin borsalara girip de işlem yapma gibi planları oluşuyor.

Bugün yine benzer bir durumu yaşıyoruz. Kurumsalların başını çektiği yatırım rüzgarının arkasından bir de madencilik yarışı bulunuyor. Öyle ki bugün birçok ülkenin, elektrik üretimleri konusunda çeşitli sistemler oluşturarak toplu bitcoin madenciliği yapmakta olduklarını duyuyoruz. En başta Çin’in yer aldığı bu furya, oldukça dikkat çekici olmaya başladı.

Tabii ki madenciliği sadece bu büyük ülkeler ya da firmalar yapmıyorlar. Küçük yatırımcılar da, kripto para borsası içerisinde bitcoin exchange yatırımı yapmanın dışında madencilik yapabilirler. Fakat madencilik işlemleri oldukça masraflı hale geldi ve zorlaştı. Bitcoin’in üretim yapısı, projenin hedefleri doğrultusunda zaten belirli bir süre sonrasında bitcoinlere erişim sağlayabilme kapasitesi ve hızı sürekli yarılanıyor.

Bu yarılama da bitcoin madenciliği ile cüzdanlara para çekebilmeyi zorlaştırıyor. Fakat yine de meraklılarına şöyle bir özet geçelim:

  • İlk önce –internet üzerinden araştırabileceğiniz- özel ekran kartlarını –mümkünse 10’a yakın- sipariş ediyoruz
  • Bilgisayar sistemimizle ekran kartını entegre ediyor uygun yazılımları indiriyoruz
  • Sistemi çalıştırmadan önce soğutma işlemlerine de belirli bir yatırımı yapıyoruz
  • Sistemi çalıştırdıktan sonrasında kayıt defterine giriş yapacağınız işlemler ve çözeceğiniz matematiksel problemler (sistem kendisi çözecek) sayesinde bitcoin kazanıyorsunuz
sponsor reklam

Benzer Yazılar

Yatırım İçin Tercih Edilebilecek Piyasa Değeri Düşük Altcoin’ler

Yatırım İçin Tercih Edilebilecek Piyasa Değeri Düşük Altcoin’ler

İstanbul Evden Eve Nakliyat Fiyatları

İstanbul Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Çiçek Göndermek Bir Sanattır

Çiçek Göndermek Bir Sanattır

Güney Kore’ye Gideceklere Tavsiyeler

Güney Kore’ye Gideceklere Tavsiyeler

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.